PL - Naomi Campbell
Hebanowa Marilyn Monroe – legenda lat ‘90
Naomi Campbell jest uważana za jedną z pięciu najbardziej znanych i najpiękniejszych supermodelek świata. Odkryła ją w parku „Covent Garden” w Londynie amerykańska agentka Elite Models, Beth Boldt. Naomi miała wówczas 15 lat. Jest pierwszą „czarną” modelką, której zdjęcia ukazały się na okładkach magazynów „Time” oraz francuskiego i brytyjskiego „Vogue”.
Jej specyficzny, absolutnie rewelacyjny styl poruszania się na wybiegu (jak SWAN / ŁABĘDŹ) przyczynił się do tego, że wszyscy najwięksi projektanci mody zapraszali ją do współpracy przy swoich pokazach. Dzisiaj Naomi ma ponad 30 lat i wiele, na prawdę przeogromnych osiągnięć na swym koncie. Jest tak unikalną i uniwersalną postacią, że nie widać ani granic, ani końca jej kariery – co zapewne raduje nie tylko autora tej krótkiej opowieści.Był 22 maja 1970 roku. O tej porze roku w Londynie zawsze jest ciepło, zielono i pachnie wiosną. Na porodówce szpitala „Lying In” w dzielnicy Lamberth niedaleko dworca „Waterloo” dało się tego dnia co i rusz słyszeć krzyk rodzących matek na przemian z pierwszym, także krzykliwym, ale jakże innym płaczem noworodków. Ból i szczęście wypełniały zakątki sal porodowych. Jedną z rodzących kobiet była niezwykłej urody, piękna jak marzenie tancerka z Jamaiki, 19 – letnia Valerie Joanne Campbell Morris.


Rodziła swą córeczkę w bólach i samotności przez 3 dni(!) jako, że ojciec dziecka nie stanął na poziomie zdarzeń i wykonał haniebny „unik” ignorując Valerie i jej ciążę. Nie trzeba być szczególnie obeznanym z życiem aby się domyśleć, iż „czarnej” emigrantce z Jamaiki samotnie wychowującej dziecko na pewno nie było łatwo w tamtych czasach w Londynie.

Valerie , pomimo przeszkód i codziennych trudów,okazała się wspaniałą i troskliwą matką. Robiła co mogła aby jej córeczka chodzila do dobrej szkoły i aby od najmłodszych lat uczyła się tańca. Przygotowywała ją do przyszłej pracy w rozrywce, jednej z nielicznych dziedzin, w której „czarni” odnoszą niekwestionowane sukcesy, ku radości wszystkich chyba ludzi. Malutka Naomi, Elaine uczęszczała zatem na zajęcia w renomowanej szkole baletowej „Italia Conti” i każdego dnia zagłębiała się w tajniki klasycznego tańca.


W 1985 roku zaczęła się jej fascynująca kariera modelki. Bardzo szybko trafiła na renomowane wybiegi jak też okładki liczących się pism mody. Blasku jej sławie dodały też niewątpliwie głośne i burzliwe związki ze sławnymi mężczyznami. Kiedy miała 18 lat poznała w Las Vegas bokserskiego mistrza świata Mikea Tysona. Oczarowany piękną Naomi Tyson porzucił swą przyjaciółkę Trendy Archie i oddał się we władanie Naomi na kilka miesięcy.

Po tym okresie czasu Naomi rozstała się z Mikem dla aktora Roberta De Niro, który porzucił dla niej swą przyjaciółkę (również czarnoskórą piękność) Tonkie Smith. „Ofiarami” Naomi stali się potem także: John Kennedy jr (syn prezydenta USA), Prince (gwiazda muzyki), Quincy Jones (muzyk, producent, wydawca, milioner) Eddie Murphy (komik, aktor), Eric Clapton (gitarzysta rockowy), Donald Trump (milioner), Sylverster Stallone (aktor), Flavio Briatore (milioner, szef zespołu samochodowej Formuły 1 – Benetton).


Naomi ma na prawym ramieniu wytatuowane imię Flavia. Napisałem „ofiarami” jako, że nic poważnego z tych związków nie wyniknęło co dowodzić może dwóch rzeczy, a mianowicie że: albo Naomi ma paskudny charakter i usposobienie o czym głośno mówią ci, którzy ją znają, albo dokonuje jakowejś pokrętnej zemsty na mężczyznach za krzywdy jakie ci wyrządzili jej i jej matce. Jakby na to nie patrzeć ostatnią i największą ofiarą tej rozgrywki może zostać sama Naomi. Pewnie jeszcze nie myśli zbyt poważnie o jesieni swego życia ponieważ ciągle odnosi oszałamiające sukcesy.
Pomijając jej spacery po światowych wybiegach i obecność jej fotografii w tysiącach pism na całym globie, piękna Naomi pojawiła się też w filmach i muzyce. Dotychaczas można ją było obejrzeć na ekranie w: „Quest for Fire” , „Cool As Ice” , „Girl Six”, „Miami Rhapsody”, „Invasion of Privacy”, „Prêt-à-Porter”, oraz serialach telewizyjnych: „Undercover” i „Fresh Prince of Bel Air” , a także w videoclipach: Georgea Michaela, Michaela Jacksona i Arethy Franklin. W 1993 roku ukazała się nieautoryzowana biografia modelki „Naomi”, napisana przez Lesley Ann Jones.


Książka zatytułowana „Swan” firmowana przez Naomi, jednak że tak na prawdę napisana przez Caroline Upcher, ukazała się również w 1994 roku. Pod koniec lat ’90 popyt na SuperModelki, a zatem także a może przede wszystkim na Naomi Campbell zmalał. Były zbyt kosztowne i nie wielu (zważywszy kryzys w świecie mody) mogło je zatrudniać. One same natomiast nie chciały, a może nie mogły zrezygnować ze swoich wysokich stawek za pracę. Odeszły zatem jakby na ubocze. Pokazują się od czasu do czasu tu i ówdzie, ale dalekie to jest od czasów ich świetności czyli głównie pierwszej połowy lat ’90.

Naomi nagrała też w 1995 roku płytę "Baby Woman" - płytę całkiem udaną charakteryzującą się jej (Naomi) specyficznie brzmiącym, ciekawym i unikalnym głosem / wokalem. Oto video z tej płyty:

NAOMI CAMBELL
- personal statistics -

wymiary: 86-59-86
wzrost: 177
kolor włosów: ciemny brąz / tzw. kasztanowe
kolor oczu: piwne
rozmiar konfekcji: 8
wielkość stopy: 9
data urodzenia: 5/22/70
miejsce urodzenia: London


agencje reprezentujące:

Elite – Paryż
Women – New York
Elite Premier - Londyn


Yahu Pawul


PRAWA AUTORSKIE / COPYRIGHT

Fragmenty książki zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz